2024.11.22 UMPTda Ochiq Eshiklar Kuni: Talabalarda Kelajak sari y o‘l!
Noyabr oyining har kuni bizning kompaniyamizda Ochiq Eshiklar Kuni o'tkazilmoqda. Bunda biz mamlakatning yetakchi universitetlari talabalariga o'z eshiklarimizni ochamiz. Ushbu loyiha  "Uzavtosanoat" AJ  tomonidan oliy ta'lim muassasalari bilan hamkorlik doirasida amalga oshirilmoqda. Shu haftada bizni AMITY, INHA va Yangi O‘zbekiston universitetlari talabalaridan iborat guruhlar tashrif buyurdi.
Talabalar uchun biz quyidagi dastur bilan tayyorlandik:
• UMPT kompaniyasi haqida taqdimot unda ishtirokchilar ilg'or texnologiyalar yordamida ishlab chiqarish jaroyonlarini, kompaniya tarixi, faoliyati haqida ma’lumotlarga ega bo‘ldilar.
• Axborot texnologiyalari bo'limi vakillari bilan savol-javob sessiyasi -  talabalar kompaniyamizning IT soxasidagi ishlar haqida joriy va kelajakdagi loyihalari haqida ma'lumot olishdi
• Kvizda ishtirok etish: eng faol ishtirokchilar, olgan ma'lumotlariga asoslanib bilimlarini sinash uchun test o‘tkazildi va g‘oliblarga esdalik sovg'alari  topshirildi.
• Zavod bo'ylab infotur, bu orqali talabalar ishlab chiqarish jarayonlari bilan tanishib, kompaniyamiz qanday ishlashini joyida ko'rishdi.
Biroq, biz bu bilan to'xtamadik! Ish o'rinlari va tanlov bosqichlari haqida savollar ham e'tiborsiz qolmadi. Bizning Kadrlar bo'limi mutaxassislari UMPT kompaniyasida ishlashni boshlash uchun barcha imkoniyatlar haqida gapirib berdilar va kompaniyamizning jamoasiga qanday qo'shilish mumkinligi haqida ma'lumot berdilar.
Biz ishonamizki, kelajak — bilim va rivojlanishga intilayotganlar bilan bo'ladi. Shuning uchun talabalar va yosh mutaxassislarni bizning jamoamizga qo'shilishga taklif qilamiz va kelajagingizni UMPT bilan birga yarating!

2024.11.22 День открытых дверей в UMPT: Студенты ВУЗов на пути к будущему!
Каждый вторник ноября в нашей компании проходит День открытых дверей, где мы открываем свои двери для студентов ведущих университетов страны. Этот проект реализуется в рамках сотрудничества АО «Узавтосаноат» с высшими учебными заведениями. На этой неделе нас посетили студенты таких университетов, как AMITY, INHA и Yangi O‘zbekiston.
Для студентов мы подготовили насыщенную программу:
• Презентация компании UMPT и видеообзор нашего производственного предприятия, где участники могли увидеть, как создаются двигатели на базе передовых технологий.
• Сессия вопросов и ответов с представителями нашего Департамента информационных технологий, где студенты могли узнать о текущих и будущих проектах компании.
• Участие в квизе: самые активные участники, быстро и правильно отвечавшие на вопросы по полученной информации, были награждены памятными призами.
• Инфотур по заводу, в ходе которого студенты смогли на месте познакомиться с процессами производства и увидели, как работает наша компания изнутри.
Но на этом мы не остановились! Вопросы о вакансиях и этапах отбора после окончания ВУЗа также не остались без внимания. Наши специалисты из Отдела по подбору персонала рассказали обо всех возможностях для старта карьеры в UMPT и как попасть в команду нашей компании.
Мы уверены, что будущее — за теми, кто стремится к знаниям и развитию. Поэтому мы приглашаем студентов и молодых специалистов присоединиться к нашей команде и создавать свое будущее вместе с UMPT!