2025.04.30 UMPT talabalar rivojlanishini qo‘llab-quvvatlaydi va oliy o‘quv yurtlari bilan hamkorlikni kengaytirmoqda
2025-yil 30-aprel kuni UMPT kompaniyasi mamlakatimizning uchta yetakchi oliy o‘quv yurtida bo‘lib o‘tgan Bo‘sh ish o‘rinlari yarmarkasida ishtirok etdi: Toshkentdagi Vestminster universiteti, Toshkent davlat transport universiteti va Belarus-O‘zbekiston tarmoqlararo amaliy texnik malakalar instituti.
Kompaniya talabalarining professional rivojlanishini faol qo‘llab-quvvatlab, ular uchun real kasbiy imkoniyatlar yaratmoqda. Bunday tadbirlarda ishtirok etish UMPTga oliy o‘quv yurtlari bilan mustahkam hamkorlik aloqalarini yo‘lga qo‘yish, istiqbolli kadrlarni aniqlash va yoshlarga amaliyot hamda ishga joylashish imkoniyatlarini taklif etish imkonini beradi.
UMPT inson kapitalini rivojlantirishga sarmoya kiritishda va mamlakatimizdagi ta’lim muassasalari bilan hamkorlikni kengaytirishda davom etadi.

UMPT поддерживает развитие студентов и расширяет сотрудничество с вузами
30 апреля 2025 года компания UMPT приняла участие в Ярмарках вакансий, прошедших сразу в трёх ведущих высших учебных заведениях страны: Вестминстерском университете в Ташкенте, Ташкентском государственном транспортном университете и Белорусско-Узбекском межотраслевом институте прикладных технических квалификаций.
Компания активно поддерживает профессиональное развитие студентов, создавая для них карьерные перспективы. Участие в таких мероприятиях позволяет UMPT выстраивать партнёрские отношения с вузами, выявлять перспективные кадры и предлагать молодежи возможности для стажировок и дальнейшего трудоустройства.
UMPT продолжит инвестировать в развитие человеческого капитала и расширять сотрудничество с образовательными учреждениями страны.