2025.03.28 Biznes ahamiyati" loyihasi davom etmoqda
"Biznes ahamiyati" loyihasi doirasida, UzAuto Motors Powertrainda biznes jarayonlari haqida xodimlarning xabardorligini oshirishga qaratilgan navbatdagi sessiya bo‘lib o‘tdi. Unda Moliyaviy direktor ishtirok etdi.
Ilhom Rajabov mahsulot tannarxi mavzusida trening o‘tkazdi. Unda qatnashchilar hisoblash usullari va tannarxning asosiy tarkibiy qismlarini o‘rgandilar. Shuningdek, xarajatlarni optimallashtirish va ishlab chiqarish samaradorligini oshirish masalalariga alohida e’tibor qaratildi.
Trening yakunida "Savol-javob" qismi bo‘lib o‘tdi, unda xodimlar kompaniyaning moliyaviy faoliyatiga oid qiziqtirgan savollariga javob oldilar. Sessiya ishtirokchilarga moliyaviy ko‘rsatkichlarning biznesga ta’sirini chuqurroq tushunish va mahsulot tannarxini boshqarish mexanizmlarini o‘rganish imkonini berdi.

2025.03.28 Проект "Бизнес в деталях" продолжается.
В рамках проекта "Бизнес в деталях", направленного на повышение осведомленности сотрудников о бизнес-процессах UzAuto Motors Powertrain, состоялась очередная сессия с участием Финансового директора.
Ильхом Раджабов провел тренинг на тему себестоимости продукции, где участники изучили методы расчета, ключевые составляющие себестоимости. Особое внимание было уделено оптимизации затрат и повышению эффективности производства.
В завершение тренинга прошел блок "Вопрос-Ответ", в ходе которого сотрудники получили разъяснения по интересующим их аспектам финансовой деятельности компании. Сессия позволила участникам лучше понять, как финансовые показатели влияют на бизнес и какие механизмы помогают управлять себестоимостью продукции.