2025.04.03 UMPTda mentoring dasturining ishga tushirilishi
Mart oyining oxirida UzAuto Motors Powertrain (UMPT)da "Mentoring program" nomli ulkan tashabbus ishga tushdi. Ushbu dastur kompaniyaning kadrlar zaxirasini tayyorlash va ichki salohiyatni rivojlantirish bo‘yicha strategik konsepsiyasining bir qismidir. Dasturning asosiy afzalliklaridan biri — mentorlar sifatida kompaniyaning top-menejerlari ishtirok etishidir, bu esa tajriba almashish jarayonini noyob va samarali qiladi.
Dastur ishtirokchilari kompaniyaning eng tajribali rahbarlaridan bilim va amaliy ko‘nikmalarni o‘rganish imkoniyatiga ega bo‘lishadi, bu esa ularning kasbiy va shaxsiy o‘sishi uchun yangi ufqlarni ochadi.
Dastur muntazam uchrashuvlardan iborat bo‘ladi, unda mentorlar va murabbiylar nafaqat joriy ish vazifalarini hal qiladilar, balki tajriba almashadilar va asosiy kompetentsiyalarni rivojlantiradilar.
Dasturning asosiy maqsadlari xodimlarning malakasini oshirish, o‘zgarib borayotgan ish sharoitlariga moslashishda qo‘llab-quvvatlash va liderlik sifatlarini rivojlantirishdan iboratdir. Mentorlar foydali maslahatlar bilan bo‘lishadi, jamoada samarali hamkorlikni yo'lga qo'yishga yordam beradilar va martaba o'sishi uchun amaliy tavsiyalar beradilar.
Bundan tashqari, muntazam fikr-mulohazalar va ishtirokchilarning yutuqlarini kuzatish dastur yo‘nalishini to‘g‘rilash imkonini beradi va uning maksimal samaradorligini ta’minlaydi. Ushbu dastur ishga tushirilishi — kuchli va malakali jamoa yaratish yo‘lida muhim bir qadam bo‘lib, kompaniyaning kelajakdagi muvaffaqiyatini ta’minlashga yordam beradi.

2025.04.03 Запуск программы наставничества в UMPT
В конце марта в UzAuto Motors Powertrain (UMPT) был дан старт амбициозной инициативе — программе наставничества “Mentoring program”. Эта программа — часть стратегической концепции компании по подготовке кадрового резерва и развитию внутреннего потенциала. Однако, одно из главных достоинств данной программы — менторы уровня топ-менеджеров, что делает процесс обмена опытом уникальным и высокоэффективным.
Участники программы получают шанс перенимать знания и практические навыки у опытных лидеров компании, что открывает перед ними новые горизонты профессионального и личностного роста. Программа включает регулярные встречи, на которых наставники и подопечные не только решают актуальные рабочие задачи, но и обмениваются опытом, развивая ключевые компетенции.
Главными целями программы являются повышение квалификации сотрудников, поддержка в адаптации к меняющимся условиям работы и развитие лидерских качеств. Менторы делятся ценными инсайтами, помогают наладить эффективное взаимодействие внутри команды и дают практические рекомендации по карьерному росту.
Кроме того, регулярная обратная связь и мониторинг прогресса участников позволяют корректировать курс программы, обеспечивая ее максимальную эффективность. Запуск этой программы — важный шаг в создании сильной и высококвалифицированной команды, способной уверенно двигаться к амбициозным целям компании и обеспечивать её успех в будущем.