2025.04.08 Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi tashrifi
2025-yil 8-aprel kuni O'zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi talabalari UzAuto Motors Powertrain zavodiga tashrif buyurishdi.
“UzAuto Motors Powertrain” zavodi bo’ylab tashkil etilgan ekskursiya talabalarga yuqori texnologiyalar va ilg'or ishlab chiqarish standartlari bilan yaqindan tanishish imkoniyatini taqdim etdi.
Ekskursiyaning asosiy maqsadi – zamonaviy avtomobil ishlab chiqarish jarayonlari bilan tanishish va logistika, sifatni boshqarish hamda avtomobilsozlikda innovatsiyalarni joriy etish kabi sohalarda amaliy bilimlar olish edi.
Talabalar yuqori texnologiyali ishlab chiqarish liniyalarida avtomobillar uchun dvigatellar qanday tayyorlanshini o’z ko’zlari bilan ko'rishdi, ishlab chiqarish jarayonining avtomatlashtirilganini muhokama qilishdi hamda mahsulot sifatini yaxshilash va barqaror rivojlanish strategiyalari haqida ma'lumot olishdi.
Ushbu tajriba kelajakdagi tadbirkorlar va biznes mutaxassislariga innovatsiyalar va yuqori ishlab chiqarish standartlari qanday qilib turli sohalarda qo'llanilishi mumkinligini tushunishga yordam beradi.

Визит высшей школы бизнеса и предпринимательства
8 апреля 2025 года учащиеся Высшей школы бизнеса и предпринимательства при Кабинете Министров Республики Узбекистан посетили завод UzAuto Motors Powertrain!
Экскурсия по заводу производства автомобильных двигателей стала для учащихся уникальной возможностью погрузиться в мир высоких технологий и передовых производственных стандартов.
Основная цель визита — знакомство с производственными процессами, которые лежат в основе современного автомобильного производства, а также получение практических знаний в таких областях, как логистика, управление качеством и внедрение инноваций в автомобилестроении.
Учащиеся увидели, как на высокотехнологичных линиях создаются двигатели для автомобилей, обсудили процесс автоматизации производства, а также узнали о стратегиях, направленных на улучшение качества продукции и устойчивое развитие.
Этот опыт поможет будущим предпринимателям и специалистам в бизнесе понять, как инновации и высокие стандарты производства могут быть применены в различных сферах бизнеса.
#UzAutoMotors #Экскурсия #Технологии #Инновации #АвтомобильнаяПромышленность #ВысшаяШколаБизнеса #Узбекистан #БудущиеЛидеры