jamoasi Toshkent davlat transport universitetida boʻlib oʻtgan “Mehnatyarmarkasi”da ishtirok etdi. Tadbir Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligi tashabbusi bilan amalga oshirilgan “Yoshlar bandligi oyligi” va “Dolzarb 90 kun” loyihasi doirasida tashkil etildi. Tadbirning asosiy maqsadi — ish beruvchilar va talabalarning to‘g‘ridan-to‘g‘ri muloqotini yo‘lga qo‘yish,bitiruvchilarni ish bilan ta’minlash va ularning kasbiy rivojlanishiga ko‘maklashishdan iborat edi.
UMPT vakillari tadbir ishtirokchilariga mavjud bo‘sh ish o‘rinlari, amaliyot o‘tash imkoniyatlari hamda ishlab chiqarish sohasida karyera qurish yo‘llari haqida batafsil ma’lumot berishdi.
Biz yosh mutaxassislar bilan yaqin muloqotda bo‘lish va o‘z tajribamiz bilan o‘rtoqlashish imkoniyatini qadrlaymiz. Iqtidorli yoshlarni qo‘llab-quvvatlash — bizning strategik ustuvor yo‘nalishimizdir.

23 июня команда UzAuto Motors Powertrain (UMPT) приняла участие в карьерной ярмарке, организованной Ташкентским государственным транспортным университетом в рамках проекта «Актуальные 90 дней» и инициативы Месяц занятости молодежи» Министерства высшего образования, науки и инноваций.
Цель мероприятия — наладить диалог между работодателями и студентами, способствовать трудоустройству выпускников, а также поддержать их профессиональное развитие.
Представители UMPT представили участникам ярмарки информацию об актуальных вакансиях и стажировках, а также о карьерных возможностях в производственном секторе.
Мы ценим возможность быть ближе к молодым специалистам и делиться своим опытом. Поддержка талантливой молодежи — наш стратегический приоритет.