2023-03-14 Mart 2023: Qonunga rioya qilish - ishdagi ustuvor vazifa!
"UzAuto Motors Pawertrain" Kompaniyasi ish beruvchi va xodim o'rtasidagi mehnat munosabatlarini qat'iy ravishda qonun doirasida qurishga, shuningdek, qonun hujjatlarining, jumladan, mehnat qonunchiligi sohasidagi hujjatlarning ijrosini o'z vaqtida va sifatli bajarishga katta e'tibor qaratadi.
Ta’kidlash joizki, 2023-yil 30-apreldan boshlab O'zbekiston Respublikasining yangi Mehnat Kodeksi kuchga kiradi. Shu munosabat bilan mehnat munosabatlarini tartibga solish sohasidagi jarayonlarni to'g'ri olib borish, shuningdek, yangi jarayonlarni joriy etish maqsadida, хodimlar bilan ishlash departamentining bir guruh xodimlari "Yangi Mehnat Kodeksi - asosiy o'zgarish va qo 'shimchalarni ko’rib chiqish" kursida qatnashdilar.
Ushbu kurs Mehnat Kodeksining yangi tahriri xususiyatlari va yangi jarayonlarni qonunga muvofiq yo’lga qo’yishga hamda uning o’ziga xos jihatlarini tushunishga yordam berishga qaratilgan.

В Компания “Уз Авто Моторс Пауэртрейн” уделяется большое внимание выстраиванию трудовых взаимоотношений между работодателем и работником строго в рамках закона, а также качественному и своевременному исполнению законодательных актов, в том числе и в области трудового законодательства.
Важно отметить, что с 30 апреля 2023 года вступает в силу новый Трудовой Кодекс Республики Узбекистан, в связи с этим в целях дальнейшего правильного ведения процессов в области регулирования трудовых взаимоотношений, а также внедрения новых процессов группа сотрудников департамента кадровой службы прошли курс “Новый Трудовой кодекс- обзор основных изменений и дополнений”.
Данный курс направлен на то, чтобы помочь разобраться в особенностях новой редакции Трудового кодекса, и как в следствии перестроить процессы в соответствии с новым законом.
Постоянное повышение квалификации работников является обязательным критерием корпоративной культуры Компании.