27-mart kuni “UzAuto Motors Powertrain” AJ zavodiga Toshkentshahridagi Turin politexnika universiteti talabalari tashrif buyurishdi. Ushbu tashrifning e’tiborli jihati shundaki, talabalar orasida shaxmat boʻyichaxalqaro grossmeysterlar, xalqaro olimpiada gʻoliblari Javohir Sindarov va Nodirbek Abdusattorovlar bor.
Dastlab mehmonlar uchun zavod boʻylab ekskursiyatashkil etildi. Talaba‑yoshlar korxonamizning zamonaviy va yuqori texnologiyali ishlab chiqarish jarayonlari bilan yaqindan tanishish imkoniyatiga ega bo‘ldilar. Shuningdek, yoshlarga zamonaviytexnologiyalar va raqamli yechimlarning yurtimizda avtomobil sanoatiga qay darajada tatbiq etilayotgani, milliy avtomobilsozlikdagi bugungi amaliynatijalar aniq misollar va jonli jarayonlar orqali koʻrsatib berildi. Ekskursiya davomida korxonadagi ilgʻor texnologiya bilan ishlab chiqarilayotgan butlovchiqismlar va yaxlit mahsulotlarning tayyorlanish bosqichlari haqida talabalarni qiziqtirgan barcha savollarga mutaxassislar atroflicha javoblar berdilar.
Tashrif yakunida tashkillangan “UzAutoMotors Powertrain” AJ Bosh direktori vazifasini bajaruvchi Saidazim Gulyamovning talabalar bilan uchrashuvi samimiy va ochiq ruhda oʻtdi. Suhbat davomida talaba-yoshlargata’lim olish va istiqbolli kadr boʻlib yetishish borasida tavsiyalar berildi. Shuningdek, “O‘zbekiston iftixorlari” bilan yurtimizda shaxmat rivoji vayoshlarimizning xalqaro maydonda koʻrsatayotgan yorqin natijalari ham qizgʻin e’tirof etildi. S. Gulyamov yoshlar orasidan kelajakda mamlakatimizning yangi grossmeysterlari yetishibchiqishiga ishonch bildirgan holda talabalar va shaxmatchilarga kelgusi faoliyatlariga muvaffaqiyat tiladi.

2025.03.27 Визит студентов Ташкентского Туринского политехнического университа
27 марта завод АО "UzAuto Motors Powertrain" посетили студенты Ташкентского Туринского политехнического университета. Особенностью этой встречи стало участие выдающихся студентов — международных гроссмейстеров по шахматам и победителей международных олимпиад Джавахира Синдарова и Нодирбека Абдусатторова.
В рамках визита для гостей была организована экскурсия по производству, где они смогли ближе познакомиться с современными и высокотехнологичными процессами, реализуемыми на предприятии. Студентам продемонстрировали, как цифровые решения и передовые технологии активно внедряются в отечественную автомобильную промышленность. На примере реальных процессов и конкретных результатов им показали достижения завода в этой сфере. Во время экскурсии специалисты предприятия подробно ответили на все вопросы студентов, касающиеся этапов производства комплектующих и интегрированных изделий, а также современных методов их изготовления.
В завершение визита состоялась встреча студентов с И.О. Генерального Директора АО "UzAuto Motors Powertrain" Саидазимом Гулямовым. Он поделился рекомендациями по построению успешной профессиональной карьеры и подчеркнул важность качественного образования. Особое внимание он уделил развитию шахмат в Узбекистане и высоко оценил достижения молодых талантов на международной арене. Саидазим Гулямов выразил уверенность, что в будущем из молодых людей вырастут новые гроссмейстеры и пожелал студентам и шахматистам больших успехов в дальнейших начинаниях.