2024-yil 21-noyabrda UzAuto Motors Powertrain zavodiga Toshkentdagi Amerika texnologiya universiteti (AUT) delegatsiyasi tashrif buyurdi (Arizona shtat universiteti ko'magida, AQSh) Rik Shangrou, Ph.D. Cintana Education va AUT prezidenti va universitet asoschisi va rektori professor Said Irandoust Ph.D.
Tashrif AUT va UzAuto Motors Powertrain o'rtasidagi hamkorlik imkoniyatlarini muhokama qilish maqsadida tashkil etildi, bu esa ta'lim va ishlab chiqarish tarmoqlari o'rtasidagi aloqalarni mustahkamlash yo'lidagi muhim qadam bo'ldi.
Delegatsiya uchun zavodning zamonaviy ishlab chiqarish majmuasi bo'yicha o'quv ekskursiyasi tashkil etildi. Mehmonlar ishlab chiqarishni avtomatlashtirishning yuqori darajasi va UzAuto Motors Powertrain jamoasining professionalligini qayd etdilar.
Muhokamalarning asosiy mavzulari:
* Aut talabalari uchun ishlab chiqarishda amaliy tajriba orttirishga imkon beradigan amaliyot dasturlari.
* Zavod xodimlarining malakasini oshirish uchun korporativ o'quv dasturlarini ishlab chiqish.
* Innovatsiyalar va o'sishni rag'batlantirishga qaratilgan qo'shma akademik tashabbuslarni yaratish.
Tomonlar samarali hamkorlikka o'zaro qiziqish bildirishdi, shuningdek, qo'shma loyihalarni tezda amalga oshirishga umid qilishdi.

21 ноября 2024 г. завод UzAuto Motors Powertrain посетила делегация из Американского технологического университета (AUT) в г. Ташкенте (при поддержке Аризонского государственного университета, США) возглавляемая Риком Шангроу, Ph.D. основателем президентом Cintana Education и AUT, а также основателем и ректором университета профессором Саидом Ирандоустом Ph.D.
Визит был организован с целью обсуждения возможностей сотрудничества между AUT и UzAuto Motors Powertrain, что стало значимым шагом к укреплению связей между образовательными и производственными секторами.
Для делегации была организована ознакомительная экскурсия по современному производственному комплексу завода. Гости отметили высокий уровень автоматизации производства и профессионализм коллектива UzAuto Motors Powertrain.
Основными темами обсуждений стали:
• Программы стажировок для студентов AUT, которые позволят им получить практический опыт на производстве.
• Разработка программ корпоративного обучения для повышения квалификации сотрудников завода.
• Создание совместных академических инициатив, направленных на стимулирование инноваций и роста.
Стороны выразили взаимный интерес к плодотворному сотрудничеству, а также надежду на скорую реализацию совместных проектов.