Mening martaba yo'lim General Motors Powertrain-Uzbekistandan dasturli boshqaruv dastgohlari operatori sifatida boshlangan. Bu jarayonda men Global ishlab chiqarish tizimi GMS sohasida tajriba orttirdim, texnik bilimlarga ega bo'ldim, yetakchilik ko'nikmalarini rivojlantirish bo'yicha ko'plab dasturlarda qatnashdim, Kaizen dasturi bo'yicha jarayonlarni takomillashtirish bilan shug'ullandim. Ish jarayonim davomida men turli xil yirik loyihalarni boshdan kechirdim, lavozimdan lavozimga o’tdim va endi UMPT ishlab chiqarish departamenti direktori  sifatida ishlayapman.
Sizda qanday qo'rquvlar bo’lgan edi?
Eng muhimi, men boshqa lavozimga o'tishda hamkasblarimning umidlarini qondira olmasligimdan qo'rqardim. Mendan talab qilinganidan ko'proq narsani berish uchun o'zim ustida ko'p ishladim. Menga omad kulib boqdi, chunki atrofimda har doim to'g'ri qaror qabul qilishimga yordam beradigan va kasbiy va shaxsiy rivojlanishimga hissa qo'shadigan odamlar bo'lgan.
Kompaniya boshqalardan nimasi bilan farq qiladi?
Eng katta farq - bu zamonaviy boshqaruv va ishlab chiqarish usullarini joriy etishga hissa qo'shgan muvaffaqiyatli moslashtirilgan General Motors korporativ madaniyati. Bundan tashqari, bizning Kompaniyamizda xodimlarni rivojlantirishga katta e'tibor qaratilmoqda, xususan, men 2015 yilda Frantsiyaga bordim, u erda mashinalarni ta'mirlash bo'yicha treninglar o'tkazildi, 2017 yilda Moskvada dastgohlarni dasturlash bo'yicha treninglarda qatnashdim. Bizning kompaniyamiz xodimlar o'z ishlarini samarali bajarishlari uchun barcha sharoitlarni yaratadi.
Muvaffaqiyat siri nimada?
Muvaffaqiyat siri doimiy takomillashtirish, muvaffaqiyatli jamoaviy ish, do'stona va sezgir jamoada.
Yosh mutaxassislar uchun tavsiyalar:
Yosh mutaxassislarga yangi bilimlarni egallashni va ularni amalda qo'llashni maslahat beraman. Savollar berishdan, qiyin maqsadlarni qo'yishdan qo'rqmang va ularga intiling.

Мой карьерный путь начинался еще с General Motors Powertrain – Uzbekistan с должности оператора станков с программным управлением. Но в процессе я набирался опыта в области Глобальной системы производства GMS, приобретал технические знания, учувствовал во многих программах по развитию лидерских навыков, занимался улучшениям процессов по программе KAIZEN. Во время своего пути я прочувствовал в разных крупных проектах, ротировался и теперь я работаю в качестве заместителя начальника по производству UMPT.
Какие у Вас были страхи?
Больше всего я боялся того, что не смогу оправдать ожидания коллег при переходе на другую позицию. Я упорно работал над собой, чтобы давать больше, чем от меня требуется. Мне повезло, так как в моем окружении всегда были люди, которые помогали мне принимать правильные решения и способствовали моему профессиональному и личностному развитию.
Чем компания отличается от других?
Самое большое отличие состоит в успешно адаптированной корпоративной культуры “Дженерал Моторс”, которая способствовала внедрению современных методов менеджмента и производства. Кроме того у нас в Компании делают огромный акцент на развитии сотрудников, в частности, я в 2015 году ездил во Францию, где проходили тренинг по ремонту станков, в 2017 году в Москве я прошел обучение по программированию ЧПУ станков. Наша Компания создает все условия, чтобы сотрудники могли эффективно выполнять свою работу.
В чем секрет успеха?
Секрет успеха состоит в постоянном совершенствовании, в успешной командной работе, в дружном и отзывчивом коллективе.
Рекомендации для начинающих специалистов:
Для начинающих специалистов я советую приобретать новые знания и применять их на практике. Не бойтесь задавать вопросы, ставить перед собой сложные цели и стремится к ним.