20-martda UMPT zavodda Navro‘z bayrami tantanali ravishda nishonlandi! Mehmonlarni karnay-surnay jo‘rligida jo‘shqin jonli musiqa qarshi oldi 🎶. Bayramning ochilish marosimida bosh direktor vazifasini bajaruvchi Saidazim G‘ulomov tabrik so‘zi bilan chiqish qilib, barchani yangilanish, bahor va uyg‘unlik bayrami bilan qutladi.
Bayram doirasida futbol turniri g‘oliblarini taqdirlash marosimi ham bo‘lib o‘tdi ⚽🏆. Turnirning g‘oliblari faxrli mukofotlar va hamkasblarining olqishlari bilan taqdirlandilar.
Mehmonlar uchun qiziqarli ko‘ngilochar dasturlar ham tashkil etildi: sport o‘yinlari, qiziqarli tanlovlar, shuningdek, rassomchilik va kulolchilik bo‘yicha mahorat darslari o‘tkazildi.
Aktiv harakatni yoqtiradigan mehmonlar arqon tortish, basketbol, stol tennisi, shaxmat, sakrash, halqa aylantirish va badminton kabi musobaqalarda ishtirok etish imkoniyatiga ega bo‘ldilar.

Празднование Навруза 2025
20 марта на заводе UMPT прошло торжественное празднование Навруза! Гостей встречала зажигательная живая музыка в исполнении карнай-сурнай 🎶. С приветственным словом выступил И.О. Генерального директора, Саидазим Гулямов, поздравив всех с праздником обновления, весны и гармонии.
На празднике также состоялось вручение наград победителям футбольного турнира ⚽🏆, прошедшего накануне. Победители были отмечены заслуженными наградами и аплодисментами коллег.
Гостей ждала насыщенная развлекательная программа: спортивные игры, веселые конкурсы, а также мастер-классы по живописи и гончарному делу.
Любители активности смогли посоревноваться в перетягивании каната, баскетболе, настольном теннисе, шахматах, прыжках на скакалке, вращении обруча и бадминтоне.