Qizlar va ayollar orasida raqamli savodxonlikni rivojlantirish tashabbusini qo‘llab-quvvatlash.
UzAuto Motors Powertrain kompaniyasi Birlashgan Millatlar Tashkilotining Oʻzbekistondagi Taraqqiyot Dasturi va Oʻzbekiston Respublikasi Iqtisodiyot va moliya vazirligi hamkorligida Tech4Impact tomonidan tashkil etilgan, qizlar va ayollar orasida raqamli kompetensiyalarni rivojlantirish tashabbusini qoʻllab-quvvatlashda ishtirok etdi. Ushbu tashabbus "Yoshlarning raqamli iqtisodiyot va raqamli tadbirkorlikni oʻrganish imkoniyatlarini kengaytirish" dasturi doirasida amalga oshirilmoqda.
2025-yil 6-fevral kuni UMPT korxonasiga IT-universitetlarining talabalari va bitiruvchilari tashrif buyurishdi. Tadbir davomida ishtirokchilar Ekologiya bo‘limi faoliyati bilan tanishib, korxonada amalga oshirilayotgan asosiy ekologik tashabbuslar haqida ma’lumot oldilar; IT-mutaxassislari bilan suhbatlashib ishlab chiqarish jarayonlarida foydalaniladigan uskunalar va dasturiy ta’minot haqida bilib oldilar; Ayollar kengashining zavoddagi faoliyati va ayollar jamiyatini qo‘llab-quvvatlash hamda rivojlantirishga qaratilgan tashabbuslar haqida ma'lumotlar oldilar. Shundan so‘ng, ishtirokchilar UzAuto Motors Powertrain zavodi bo‘ylab ekskursiyada qatnashib, zamonaviy ishlab chiqarish jarayonlari bilan yaqindan tanishish imkoniga ega bo‘ldilar.

Поддержка инициативы по развитию цифровых компетенций среди девушек и женщин.
Компания UzAuto Motors Powertrain приняла участие в поддержке инициативы по развитию цифровых компетенций среди девушек и женщин, организованной Tech4Impact в рамках совместной инициативы Программы развития ООН в Узбекистане и Министерства экономики и финансов Республики Узбекистан: «Расширение прав и возможностей молодежи для освоения цифровой экономики и цифрового предпринимательства».
6 февраля 2025 года предприятие UMPT посетили студентки и выпускницы IT-ВУЗов. В ходе мероприятия участницы: познакомились с деятельностью экологического департамента, где узнали о ключевых экологических инициативах предприятия; прослушали выступления IT-специалистов, которые рассказали об оборудовании и программном обеспечении, используемом в производственных процессах; узнали о работе коллегии женщин на заводе и инициативах, направленных на поддержку и развитие женского сообщества. Далее участниц ждал тур по заводу, в ходе которого они ознакомились с современными производственными процессами UzAuto Motors Powertrain.