2025.02.07 Milliy tadqiqot universiteti uchun tashkil etilgan ekskursiya
2025-yil 7-fevral kuni UzAuto Motors Powertrain zavodiga“Toshkent irrigatsiya va qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalashmuhandislari instituti” – Milliy tadqiqiot universiteti rektoriBaxodir Mirzayev, bir guruh professor-o’qituvchilari hamdauniversitet hamkorlik qiladigan Janubiy Koreyaning Keimyung College Universiteti vakillari tashrif buyurishdi. Mehmonlar uchun zavod bo’ylab ekskursiya tashkil etildiva ular korxonamizning zamonaviy va yuqori texnologiyaliishlab chiqarish jarayonlari bilan yaqindan tanishishimkoniyatiga ega bo‘ldilar.
Mexatronika va robototexnika yo‘nalishi bo‘yicha yiriksanoat korxonalari uchun raqobatbardosh muhandis kadrlartayyorlashni maqsad qilgan “TIQXMMI” Milliy tadqiqotuniversiteti UzAuto Motors Powertrain zavodida talabalarningamaliyot o‘tashi va kelgusida korxonaga iqtidorli kadrlaryetkazib berish imkoniyatini ilgari surdi. Tashrif yakunida “UzAuto Motors Powertrain” Bosh direktori vazifasini bajaruvchi Saidazim Gulyamov hamda“TIQXMMI” Milliy tadqiqot universiteti rektori BaxodirMirzayev ta’lim va ishlab chiqarish tarmoqlari o‘rtasidagialoqalarni mustahkamlash maqsadida o‘zaro hamkorlik qilishgaqiziqish bildirishdi.

Экскурсия для Национального исследовательского университета
7 февраля 2025 года завод UzAuto Motors Powertrain посетили ректор Национального исследовательского университета "Ташкентский институт инженеров ирригации и механизации сельского хозяйства" Баходир Мирзаев, группа профессоров и преподавателей, а также представители университета Keimyung College в Южной Корее, с которым университет сотрудничает. Для гостей была организована экскурсия по заводу, где они смогли ознакомиться с современными и высокотехнологичными производственными процессами нашего предприятия.
Национальный исследовательский университет "ТИИИМСХ," стремящийся подготовить конкурентоспособных инженерных кадров для крупных промышленных предприятий в области мехатроники и робототехники, предложил возможность для студентов пройти стажировку на заводе UzAuto Motors Powertrain и в будущем обеспечить предприятие талантливыми кадрами. По итогам визита исполняющий обязанностигенерального директора "UzAuto Motors Powertrain" Саидазим Гулямов и ректор Национальногоисследовательского университета "ТИИИМСХ" БаходирМирзаев выразили заинтересованность в сотрудничестве в целях укрепления связей между образовательными и производственными отраслями.