2023-11-21 Quyosh panellarni o'rnatish
UzAutoMotors Powertrainning maqsadi iste’dodlarni rivojlantirish, innovatsion texnologiyalarni joriy etish, xarajatlarni optimallashtirish va ekologik barqarorlikni qo‘llab-quvvatlash orqali sohada etalon bo‘lishdir.
O'z tasavvurimizga asoslanib, biz elektr energiyasini tejash imkonini beruvchi birinchi quyosh panellarimizni o'rnatdik💡
Mamlakatimizni qo‘llab-quvvatlagan holda, Prezidentimizning “Qayta tiklanuvchi energiya manbalari va energiya tejovchi texnologiyalarni joriy etishni jadallashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi qaroriga muvofiq avgust oyidan boshlab zavodimizga 410 kVt quvvatga ega quyosh panellarini o‘rnatdik.

Видение UzAutoMotors Powertrain -стать эталоном в промышленной индустрии, развивая таланты, внедряя инновационные технологии, оптимизируя расходы и поддерживая экологическую устойчивость.
Следуя нашему видению, мы установили наши первые солнечные панели, которые позволяют нам экономить электроэнергию
Поддерживая нашу страну, согласно Постановлению Президента «О мерах по ускорению внедрения возобновляемых источников энергии и энергосберегающих технологий », начиная с августа месяца, мы установили на нашем заводе солнечные панели мощностью выработки электроэнергии в 410 кВт!