Germaniya Federal Respublikasi bilan hamkorlikni rivojlantirish doirasida, O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasi huzuridagi Germano-O‘zbek iqtisodiy hamkorlik byurosi (DUWK Buro) Germaniyaning Turingiya federal eridan delegatsiya tashrifini tashkil etdi.
Tashrifni Steinbach-Hallenberg shahrining meri Markus Böttcher boshqardi. Delegatsiya O‘zbekistondagi vaqtida savdo-iqtisodiy aloqalar, texnologik hamkorlik, fan, shuningdek, kadrlarni tayyorlash va malakasini oshirish sohalarida hamkorlikni kengaytirish istiqbollarini ko‘rib chiqmoqda.
Mehmonlar UMPT dagi quyish ishlab chiqarish va dvigatellarni yig‘ishdagi ishlab chiqarish quvvatlari va innovatsion yechimlar bilan tanishdilar.

2024.10.29 Германская делегация посетила завод «UzAuto Motors Powertrain»
В рамках развития сотрудничества с Федеративной Республикой Германия, Бюро Германо-Узбекского экономического сотрудничества (DUWK Buro) при Торгово-промышленной палаты Узбекистана организовала визит в «Uzauto Motors Powertrain» делегации из федеральной земли Тюрингия, Германия.
Возглавил визит бургомистр города Штайнбах-Халленберг Маркус Бёттхер. Делегация в рамках своего пребывания в Узбекистане рассматривает перспективы расширения сотрудничества в таких областях, как торгово-экономические связи, технологическое взаимодействие, наука, а также подготовка и повышение квалификации кадров.
Гости ознакомились с производственными мощностями и инновационными решениями которые применяются в литейном производстве и сборке двигателей в UMPT.